Syndróm vyhorenia? Nás už zďaleka obchádza.

Syndróm vyhorenia? Ako s ním zatočiť?

„Ak zapálite oba konce sviečky, získate tým viac svetla, ale sviečka rýchlejšie vyhorí“ (Myron D. Rush)

Takto by sme vedeli jednou vetou predstaviť „syndróm vyhorenia.“ Americký psychológ Dávid Ballard opísal vyhorenie ako konečné štádium chronického stresu. Stav vyhorenia môžeme opísať aj ako fyzické a psychické vyčerpanie s nezáujmom človeka o nič. Vyhorenie je skôr psychickou záležitosťou, ale je samozrejme sprevádzané aj fyzickou únavou, vyčerpanosťou, stratou energie a v horších prípadoch i zlyhaním imunitného systému a prepuknutím nejakého nepríjemného ochorenia.

Únava- zlý spánok

V momente, keď začnete uvažovať či ste takýto stav už zažili, zistíte, že minimálne raz áno. Ráno vstávate do práce unavení, najradšej by ste sa hodili na PN-ku alebo sa už konečne videli niekde na pláži na dovolenke. V práci Vám lezú všetci na nervy, ste mrzutí, máte málo energie na každú zadanú úlohu, len si hundrete, dostávate sa svojimi negatívnymi myšlienkami do depresií. Po práci na miesto toho aby ste sa išli zabaviť s priateľmi von, zašportovať si a zbaviť sa negatívnych myšlienok, sa so svojou minimálnou energiou zmôžete tak na zapnutie televízora jedným prstom a opätovným nasávaním negatívnych informácií z tragédií a problémov na svete prepadnete depresii. V spánku sa budíte a ráno vstávate vyčerpaní, s kruhami pod očami a prvé čo spravíte keď vstanete je, že si zívnete. Takto to ide deň po dni a vy zistíte, že ste stále viac a viac unavení. Nekvalitný zlý spánok spôsobuje nedostatočnú regeneráciu, ktorá spolu so stresom negatívne vplýva na imunitný systém. Veľkým náporom sa náš obranný systém vypne a vtedy človek skončí v posteli s horúčkou. My tomu vravíme horúčka z vyčerpania. Nič príjemné.

 

Zlý spánok

I my vieme čo je to veľké pracovné nasadenie spojené s vyčerpaním či už psychickým alebo fyzickým, únavounekvalitným spánkom. Práve preto sme i my apelovali na výživový doplnok, s ktorým by sme tieto stavy z ďaleka obchádzali. Verte či neverte boli sme vypočutí a ako darček k našej aktívnej pracovnej náplni sme dostali K2 Anti Age. Za tento produkt ďakujeme. Už vyše pol roka frčíme na 130% a stále bez prestávky frčíme. Ako to?

Začali sme s týmto energeticky zázračným produktom. Ráno 4 kapsulky na dodanie energie na celý deň. Pozor, nedopovali sme sa cukrami. Látky v K2 Anti Age ovplyvňujú výkonnosť našich tzv. bunkových elektrární – mitochondrií, ktoré vytvárajú energiu pre všetky úkony v tele. Zo 40% sme zvýšili výkon na 70%. 2 kapsulky z nočného balenia zabezpečili vyčistenie našich elektrární počas spánku, čím sme zvýšili ich výkon ešte viac. Predstavte si napríklad ako funguje elektráreň, keď má zanesené a keď čisté komíny. Rozdielne, však? Lepšou regeneráciou počas noci sme sa ráno budili svieži, vitálni, plní energie a radosti, že môžeme opäť do práce. Boli sme sami prekvapení, ale naozaj to funguje. Po práci ešte stále máme energiu aj na šport aj na rodinu či kamarátov. Tí nám zdvíhajú endorfíny (hormóny šťastia), takže slovko depresie a syndróm vyhorenia už nepoznáme. Ak neveríte, vyskúšajte na vlastnej koži. Môžeme potom o tom podebatovať.

Obchodný tím Kompava
Lucia, Hanka, Martin, Zuzka a Boris